Büyükşehir İtfaiyesi Eğitiyor « BüyükÅŸehir Ä°tfaiyesi EÄŸitiyor «  Gaziantep İtfaiyeciler Derneği
Mobile Close
Büyükşehir İtfaiyesi Eğitiyor

ANASAYFA » PROJELER » Büyükşehir İtfaiyesi Eğitiyor

« Geri

Büyükşehir İtfaiyesi Eğitiyor



BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ EĞİTİYOR
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından çocukların acil durumlarda duyarlılığını artırmak için başlatılan “Acil Durum Duyarlılık Arttırma Projesi” büyük ilgi gördü.


ÇOCUKLAR HEM EĞLENECEK HEM DE ÖĞRENECEK
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından başlatılan, “Acil Durum Duyarlılık Arttırma Projesi”nin tanıtımının ilki Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla Hanifi Şireci İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törenle gerçekleşti. Minik öğrencilerin büyük beğenisini toplayan projenin tanıtım töreninde bir konuşma yapan Başkan Fatma Şahin, “Büyük bir cevher var içinizde. Makamları ne olursa olsun herkesin en büyük muradı evladını çok iyi yetiştirmek. Yani bizim hayat meyvemissiniz, bizim herşeyimissiniz. Sizi bir taraftan hocalarımızın verdiği bilgilerle donatıyoruz ama bir taraftan da hayat bir okul. Bu hayat okulunda kitapların dışında sizi pratik bir şekilde eğitmemiz gerekiyor. İşte biz Büyükşehir Belediyesi olarak doğumdan ölüme halkımızın yanındayız ve hizmetkarıyız” dedi.


“İLK HEDEFİMİZ 10 BİN ÇOCUĞA ULAŞMAK”
İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz da proje hakkında bilgi vererek, acil durumlarda acele edilmemesi gerektiğini aktardı. Projeyle çocuklara duyarlılık kazandırmayı amaçladıklarını belirten Yılmaz, “Acil durumlarda yangın, deprem, gaz zehirlenmesi veya başka bir konu panik yapmayacağız ve ilgili kurumları arayacağız. Gaziantep’te ilköğretim okullarındaki öğrencilere yönelik eğitimlerin verileceği proje kapsamında, öğrencilere, acil durumlarda nasıl davranması gerektiği, hangi numaraları aramalı gibi konuları anlatacağız. İtfaiye boyama kitaplarını da dağıtarak çocukların eğlenerek öğrenmesini amaçlıyoruz. Duyarlılıklarının artırılması planlanan proje çerçevesinde, ilk etapta 10 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor” diye konuştu.
Konuşmaların ardından çocuklara itfaiye boyama kitabı dağıtan Başkan Şahin, daha sonra sınıfları gezerek, itfaiye erlerinin çocuklara verdiği eğitimi izledi.